Lasten ohjaamisen perusteet-koulutus
16.1.2019 13:12 Uutiset / Pääsivusto

Lasten ohjaamisen perusteet - koulutus 9.2.2019

Lasten ohjaamisen perusteet-koulutus (4,5 h) on seuran sisäinen koulutus (ei ole Palloliiton statusta), jossa pureudutaan lasten ohjaamisen peruskysymyksiin. Sisällöltään koulutus vastaa osaltaan Palloliiton vanhaa E-tason koulutusta. Koulutus on suunnattu kaikille seuran toimihenkilöille ja etenkin niille jotka jo valmentavat tai ovat lasten valmennuksesta kiinnostuneita. Kurssi sisältää teoriaa 2,5 h ja malliharjoituksia kentällä 2 h. Lasten valmennuksen perusteet koulutus kannattaa käydä ennen Palloliiton Futisvalmentajan Startti- koulutusta (30 h).

Koulutus on seuran toimihenkilöille maksuton.

Aika: lauantai 9.2.2019 klo 9.30-14.00

Paikka: Impivaaran jalkapallohalli

Kouluttaja: Matthias Ahonen, U12 valmennuspäällikkö, matthias.ahonen@ffaifk.fi

Ilmoittautuminen koulutukseen tapahtuu sähköisen ilmoittautumislomakkeen kautta.

Ilmoittaudu TÄSTÄ

Tervetuloa koulutukseen!


   
Lisää uutisia
Jalkapallo
«  Elokuu   »
Kategoriat